fbpx
Вести

„БМЈ Индустри” ќе го преземе управувањето на фирмата „Нов тутунски комбинат Подгорица”

Арапската компанија „БМЈ Индустри“ ќе го преземе управувањето на фирмата „Нов тутунски комбинат Подгорица“ (НДКП) и ќе инвестира 20 милиони евра во изградба на нова фабрика, соопшти Тендерската комисија на Владата на Црна Гора.

 

 

bmj industri kje go prezeme upravuvanjeto na firmata nov tutunski kombinat podgorica

Како што се наведува во соопштението, претставници на Владата на Црна Гора, градското раководство на Подгорица и компанија од Обединетите Арапски Емирати потпишаа договор за докапитализација и управување со НДКП.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close