fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Цените на нафтата се намалуваат два дена по ред

Американската лесна сурова нафта, репер за американскиот пазар, загуби 5,7 отсто од вредноста и падна на 97,13 долари за барел.

Цената на нафтата утрово повторно се намалува.

Американската лесна сурова нафта, репер за американскиот пазар, загуби 5,7 отсто од вредноста и падна на 97,13 долари за барел. Веќе два дена цените се намалуваат.

Русија најмногу извезува нафта во Европа и во Кина, кои заедно сочинуваат 90 отсто од вкупниот извоз на земјата. Неодамна нафтата имаше највисоки цени за период од 14 години.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close