fbpx
Вести

Денес исплатени 82 милиони денари за субвенции

subvencii

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство ги информира земјоделците дека денес се исплатени 82 милиони денари за субвенции.

Од таа сума, 28 милиони денари се наменети за одржување на овошни насади, осум милиони за лосови насади, а остатокот е за надомест на штети од поплавите во општина Гази Баба.

Исто така, министерот Николовски известува дека во завршна фаза се и решенијата за исплата на преостанатите субвенции за 2016.


 

слободен печат

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close