fbpx
ВестиРурален туризамФотогалерија

Крушево – душата на нашата Република

Фото- галерија

Градот не го барајте во зградите и светлата, го нема во луѓето и нивните судбини. Градот е душа завиткана во трагите на времето кое поминува низ него. Таа душа живее и ништо не можи да ја уништи. Такво е нашето Крушево.

Тагови

Слични написи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Close