fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Фестивал на грозјето во скопско Бојане: За развој на селскиот туризам

Во скопското село Бојане денеска ќе се одржи традиционалниот Фестивал на грозје.

Манифестацијата бележи јубилеј, пет години од постоењето, а се фокусира на развојот на селскиот туризам и афирмацијата на грозјето.

Како што информира ЗИП Институтот, Фестивалот ќе се одржи на новиот плоштад во Бојане од 14:00 часот. Покрај можноста да се вкуси слаткото грозје на Бојане, фестивалот нуди и богата фолклорна содржина.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close