вестиМакедонијаТоп вести

И денеска сончево и многу топло време

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, поизразен вдолж Повардарието.

Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 23, а максималната од 34 до 40 степени. УВ=9

Во Скопје, сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 20, а максималната ќе достигне до 39 степени, информираат од УХМР.

Утре ќе има зголемена облачност и развој на локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи.

Од недела ќе настапи повторно стабилизирање на времето. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, а дневните температури ќе опаднат за 5 до 6 степени.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close