Вести

Љаиќ против воведувањето контрамерки кон Mакедонија

ljaik

Српскиот министер за трговија Расим Љајиќ во врска со проблемот околу извозот на српското брашно во Македонија, за РТС изјави дека се противи на воведувањето контрамерки кон Македонија, велејќи дека тоа би било лошо и за српските и за македонските бизнисмени.

Тој додаде дека се обидува да го реши овој проблем со договор и компромис.

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close