fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Облачно, ветровито и врнежливо време

Денес на повеќе места ќе биде нестабилно со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има услови за појава на невреме.

Променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со интензивен дожд, грмежи и засилен ветер.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 07.04 2022. град тмин. тмакс. cKonje 6 15 тетово 8 14 маврово 5 7 охрид 10 13 битола 9 15 прилеп 8 14 кр.паланка 5 14 св. николе 5 15 штип 7 16 берово 3 12 Ð Kanиja 6 18 струмица 5 17 евгелија 7 16 тетово LB. николе маврово берово штип A прилеп охрид д. Kanиja струмица битола гевгелија“

Денес на повеќе места ќе биде нестабилно со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има услови за појава на невреме.

Времето во следните денови:
Во следните два дена времето ќе биде претежно сончево и значително потопло. Во недела ќе има нови врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува засилен северен ветер и ќе има намалување на температурите.
Можно е да е слика од текст кој вели „ден петок (08.04) сабота (09.04) време недела (10.04) понеделник (11.04) ветер вторник (12.04) 2 до 8 мин.тем. (C) мак.тем. (C) 3 до 9 17 до 25 до 9 19 до 26 0 до 6 11 до 18 по 3 12 до 18 14 до 20“
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close