fbpx
ВестиМакедонија

Петок и понеделник неработни денови

Неработен ден за сите македонски граѓани е понеделник (3 мај)

Велики Петок пред Велигден (30 април), е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Македонија. Неработен ден за сите македонски граѓани е понеделник (3 мај), вториот ден на Велигден според православниот календар.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close