fbpx
Вести

Почнува исплатата на субвенциите за овоштарите и лозарите

ovos

На почетокот на неделава ќе бидат исплатени субвенциите за овоштарите и лозарите, соопшти Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство.

„Изготвени се решенијата за исплата на 544 овоштари во висина од 28 милиони денари, пари што производителите ќе ги добијат на почетокот неделава“, соопшти МЗШВ.

Освен за овоштарство, изготвени се и решенијата за исплата на субвенции за лозарство и за штетите од невремето во општина Гази Баба. Исплатата и на овие субвенции ќе биде на почетокот на следната недела.

Што се однесува за исплатата на обесштетувањето за ланските пролетни мразови во Преспанскиот Регион, Министерството подготви информација која ќе се разгледува на една од следните владини седници.


 

макфакс

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close