ВестиВино

Предности на црното вино

crno vino

Сите ние сакаме да си го подобриме расположението со чаша црно вино. Црвеното вино е пијалак кој има многу здравствени предности.

Ако се консумира во нормални количини црвеното вино може да ве заштити од болести на срцето. Освен здравствени тоа има и многу beauty предности. Погледнте во продолжение кои се тие.

 

Акни

Црвеното вино ја чисти кожата и се бори против акните.

Стареење

Најпопуларна козметичка предност на црвеното вино е да ја штити кожата од стареење. Содржи антиоксиданси и полифеноли кои се борат против стареење.

Сјајна кожа

За да добиете сјајна и чиста кожа,масирајте го лицето со црно вино секој ден во траење од десет минути.

Сува кожа

Лицата со сува кожа можат да прават масажа со црно вино. Тоа ја затегнува и хидратизира кожата.

Пилинг

Црвеното вино ги отстранува мртвите клетки од кожата па така добивате сјајна и чиста кожа.

Тоник

Црвеното вино се користи како природен тоник кој ја чува кожата чиста,мека и нежна.

Раст на косата

Опаѓањето на косата е еден од најчестите проблеми овие денови. За да го зголемите растот на косата измијте ја косата со црно вино.


 

дума.мк

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close