fbpx
ВестиМакедонија

Презентација на авионска заштита на земјоделските површини од временски непогоди

Ќе ја презентира министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа

Авионска заштита на земјоделските површини од временски непогоди ќе биде презентирана денеска на спортскиот аеродром Стенковец.

Ќе ја презентира министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа в присуство на директорот на Управата за хидрометеоролошки работи, Костадин Ацевски, информира МЗШВ.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close