fbpx
Вести

Се бара одгледувач на Фламинго на Бахамите

flamingo

Дали го сакате сонцето, плажите, егзотиката и … птиците?

Бахамите нудат идеална работа за вас. Официјално: до 28 февруари, можете да поднесете биографија за позицијата на Фламинго.

За да аплицирате потребно е да имате завршено Зоологија или слична специјалност, да имате искуство со животните, а ако сте орнитолог, е дополнителен плус.

Освен дека ќе мора да се преселите на Бахамите, ќе одговарате за подобрување на условите за животот на егзотичните птици, ќе треба и да учествувате во програма за зголемување на нивната популација.

Птиците се лоцирани на територијата на комплексот кој е вреден повеќе од десет милиони долари.


 

бизнисвести.мк

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close