fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Сончево со мала до умерена облачност

Влажен бран со зголемена облачност и врнежи од дожд во поголемиот дел од земјава ќе има во сабота.

Во четврток времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност со услови за краткотраен дожд на северозападот. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, особено изразен во западните делови. И во петок ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и ќе дува засилен западен ветер. Влажен бран со зголемена облачност и врнежи од дожд во поголемиот дел од земјава ќе има во сабота.

Можно е да е слика од map и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 13.05 2021. рад мин. тмакс. cKonje 10 24 тетово 9 21 маврово 5 12 охрид 7 19 битола 8 23 прилеп 8 21 кр.паланка 7 22 св. николе 8 23 штип 10 25 берово 6 20 д.капија 10 27 струмица 11 26 гевгелија 11 29 св. николе аврово берово штип д. Kaпиja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

Можно е да е слика од текст кој вели „AeH neToK (14.05) ca6oTa (15.05) Bpeme HeAeлa (16.05) noHeAeлHиK (17.05) Bemep BTopHиK (18.05) 5A° 11 mиH.Tem. (°℃) maK.Tem. (°C) 6 Ao 13 20 Ao 29 7 Ao 12 17 Ao 25 7 Ao 13 16 Ao 25 9Ao1 Ao 28 21 Ao 29“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close