fbpx
Вести

Сопиште и Чешиново-Облешево ќе добијат грантови од ИПА за рурален развој

sopiste

Во ЕУ-инфо центарот во Скопје денеска ќе бидат потпишано договори за грант за општините Сопиште и Чешиново -Облешево, кои се дел од Проектот за општински рурални инвестиции, финансирани преку ИПА програмата за рурален развој.

На настанот најавено е присуство на минситерот за финансии  Драган Тевдовски, на евроамбасадорот Саемуел Жбогар, на раководителот на Светска банмка за Македонија Марко Мантованели, како и градоначалниците на општините Сопиште и Чешиново-Облешево, Стевче Трпковски и Костадин Личков.


 

прес24

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close