fbpx
Вести

Средба Цветков-Љајиќ: Ќе се разговара за трговијата со пченица

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Михаил Цветков денеска во Скопје ќе се сретне со потпретседателот и министер за трговија, туризам и телекомуникации на Србија, Расим Љајиќ.

sredba cvetkov ljajikj kje se razgovara za trgovijata so pchenica

 

На средбата се очекува да стане збор за трговската размена меѓу двете земји со посебен акцент за пченицата и брашното.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close