fbpx
ВестиСовети

Што треба да јадиме во Септември?

Во септември треба да јадете:

Исклучително здрави и вкусни се боранијата, боровинките и тиквичките, а можете да јадете и било каква зелка, тиква, пченка, спанаќ, праз, грав, морков, краставица, карфиол, тиквички, боровинка, целер, кељ, сливи и јаболки.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close