fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Тутунари проверете ги годишните даночни пријави!!!

Избегнете го ланското сценарио со кое многу земјоделци не остварија поврат од ПД( персонален данок)

Здружението Тутунска Надеж ве повикува ЗАДОЛЖИТЕЛНО да ги проверите ГДП(годишните даночни пријави) и да го избегнеме ланското сценарио со кое многу земјоделци не остварија поврат од ПД( персонален данок) поради друг приход за кој не ни знаеја.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close