fbpx
Вести

Во пожар изгореа 450 тони неожнеана пченица

pcenica

Околу 450 тони неожнеано пченично зрно, сопственост на земјоделскиот комбинат „Пелагонија“, изгореле вчера во пожар во атарот на село Кременица.

Како што соопшти полицијата, пожарот избувнал во 14:15 часот, зафатил 90 метри квадратни површина, а бил изгаснат во 16:00 часот од екипи на Територијалната противпожарна единица – Битола и вработени во „Пелагонија“.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР-Битола.


 

а1он

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close