fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Во сабота променливо облачно и потопло

Од понеделник ќе преовладува стабилно, сончево и потопло време.

Променливо облачно и потопло време не очекува во сабота, во западните делови со услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ=6

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка времето утре 11.09.2021 град тмин. тмакс. Ckonje 14 29 тетово 27 маврово 21 охрид 25 битола 27 прилеп 26 кр.паланка 26 CB николе 27 штип берово д.капија струмица гевгелија тетово Ckonje св. николе 13 8 12 12 13 11 13 14 7 15 14 16 маврово берово штип 29 24 30 29 31 д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија елира YB-6“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ:  ќе биде променливо облачно со услови за слаб локален дожд. Од понеделник ќе преовладува стабилно, сончево и потопло време.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close