fbpx
ВестиМакедонија

Времето претежно сончево со слаб југозападен ветер

Минималните температури се движеа од -6 во Берово, -4 во Петровец, Крива Паланка и Маврово, -3 во Тетово, Битола, Струмица, Демир Капија и Попова Шапка, -2 во Охрид, Претор, Прилеп, Штип, Гевгелија, Крушево и Куманово, -1 во Скопје, 0 во Виница и Тополчани, 1 во Дојран и Пожаране, 2 во Ѓуриште, до 4 Пожаране.

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб ветер од југозападен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 18 степени.

Во Скопје и околината сончево со слаб југозападен ветер. Максималната температура ќе достигне до 15 степени.

Во текот на ноќта у изутринава беше ведро и тивко, само во повисоките места дуваше слаб ветер претежно од западен правец.

Минималните температури се движеа од -6 во Берово, -4 во Петровец, Крива Паланка и Маврово, -3 во Тетово, Битола, Струмица, Демир Капија и Попова Шапка, -2 во Охрид, Претор, Прилеп, Штип, Гевгелија, Крушево и Куманово, -1 во Скопје, 0 во Виница и Тополчани, 1 во Дојран и Пожаране, 2 во Ѓуриште, до 4 Пожаране.

Висина на снежна покривка во 7 часот изнесуваше 22 сантиметри во Маврови Анови, 20 во Ѓуриште, 17 во Крушево, 20 во Пожаране, 9 во Попова Шапка и 1 сантиметар во Тополчани.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close