fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Врнежите од дожд ќе преминат во снег

Во среда и четврток ќе настапи разведрување и утринските температури насекаде ќе се спуштат под нула и ќе бидат во интервал од -9 до -2 степена.

Претпладне облачно со повремени врнежи кои и на некои пониски места ќе преминуваат во снег. Во западните делови ќе се формира нова снежна покривка. Повремени слаби врнежи од снег се очекуваат и во делови од Скопската котлина. Попладне врнежите ќе престануваат и ќе настапи постепено разведрување. Ќе дува засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 30.11.2021 град тмин, тмакс. Ckonje 2 5 тетово 0 4 маврово -1 охрид 4 битола 4 прилеп 4 кр.паланка 2 св. николе 5 штип 6 берово 3 д.капија 7 струмица 7 евгелиа 9 тетово св. николе -4 1 1 0 1 1 2 0 3 3 5 маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Поради продор на студена воздушна маса во текот на ноќва и утре претпладне ќе дува засилен северен ветер, а врнежите од дожд ќе преминат во снег и во некои од пониските места. Во западните делови ќе се формира нова снежна покривка. Поради разведрувањето во среда и четврток утринските температури насекаде ќе бидат негативни и ќе бидат во интервал од -9 до -2 степена.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден среда (01.12) четврток (02.12) време петок (03.12) сабота (04.12) Bemep недела (05. (05.12) мин.тем. (°℃) мак.тем. до 2 до 1 до 12 1до7 до 13 2до7 до 15 до 5 до 12 до 11“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close