fbpx
ВестиМакедонија

Попладне повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег

Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 7 до 13 степени.

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, од попладневните часови со повремени локални врнежи од дожд, а на планините врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец и истиот повремено на некои места ќе засилува. Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 7 до 13 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде претежно облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Попладне и во вечерните часови ќе има услови за повремени слаби врнежи од дожд. Максималната дневна температура се очекува да се искачи до околу 10 степени.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close