fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

За Божик облачно и постудено

Од петок до понеделник ќе преовладува облачно време

Во петок претежно облачно и постудено. Кон крајот на денот и во текот на ноќта со локален дожд, на планините снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, поизразен вдолж Повардарието.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „5 3 7 паланка времето утре 07.01.2022 рад мин. гмакс. CKonje 3 6 тетово 1 маврово -1 охрид 4 битола 3 прилеп 2 кр.паланка 2 CB. николе 3 штип 3 берово 0 дкапија 4 струмица 1 евгелија 4 тетово скопје св. николе маврово 6 5 6 6 7 7 7 7 10 берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Од петок до понеделник ќе преовладува облачно време, од утре кон крајот на денот со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Повеќе врнежи се очекуваат во понеделник. Дневната температура значително ќе се намали.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден сабота (08.01) недела (09.01) време понеделник (10.01) вторник (11.01) Bemep среда (12.01) променлив променлив 2 до мин.тем. °C) мак.тем. (C) до 6 5 до 10 2 до до 12 5 2 ምንያች 5до9 до 11“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close