fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

За Нова година-Сончево со температури над нулата

Нека Новата година донесе здравје и среќа на сите. Среќна Нова година!

На 1 јануари сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста, особено во североисточните делови. Ќе дува слаб до умерен, а попладне вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка времето утре 01.01.2022 рад мин. макс. Ckonje 1 14 тетово 0 13 маврово 1 11 охрид 3 13 битола 1 14 прилеп 2 13 кр.паланка 1 CB. николе 1 штип 2 берово 0 д.капија 3 струмица 2 евгелија 6 CKonje тетово св. николе маврово берово штип 13 14 14 12 15 15 18 д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: До вторник ќе се задржи стабилно и релативно топло време. Во среда попладне и во четврток претпладне под влијание на влажен и студен бран ќе има локални врнежи од дожд и снег, засилен северен ветер и значително опаѓање на температурата.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден недела (02.01) понеделник (03.01) време вторник (04.01) среда (05.01) Bemep четврток (06.01) 1 до 8 мин.тем. °C) мак.тем. °℃) -2до 5 променлив 8 до 15 -1 до 5 9 до 16 0до5 5 10 до 16 до 4 до 13 до7“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close