fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

За земјоделците од Охридско-струшкиот регион субвенциите ќе има по корекција на банкарските сметки што е во тек

Ново околу исплатата на субвенциите за земјоделците од Охрид и Струга

За земјоделците од Охридско-струшкиот регион субвенциите ќе има по корекција на банкарските сметки што е во тек, потврдува првиот човек на Платежната агенција Никица Бачовски за Зелена берза.

Земјоделци од Охридско-струшкиот регион реагираат дека не зеле субвенции по ни една мерка што беа исплатени во декември, но директорот Бачовски потврдува дека по корекција на сметките кои најчесто биле во Охридска банка субвенциите ќе легнат на сметките на земјоделците.

А.Б

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close