fbpx
Вести

Зимски топли салати

zimski topli salati

Можеби салатата не е прва асоцијација за зимска храна, но свежите намирници комбинирани со печени или варени белковини ќе направат да уживате во вкусот.

Вкусот на храната, мирисот и текстурата, но исто така и топлината на храната придонесуваат за уживање во неа. Особено ќе уживате ако во една чинија комбинирате ладна и топла храна.

Кога немате доволно време да подготовка на оброк, салатата е идеално решение за замена. Не само што брзо се подготвува туку и во телото ќе ги внесете потребните витамини и минирали со белковините.
Парчиња од печено или варено месо, риба и јајца, совршено одговараат со различни видови на зеленчук, како и неколку овошни житарици и варени зрна како леќа. Имате голем број на креативни комбинации.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close