fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

23 годишно момче од Горно Оризари, битолско загина во сообраќајката пред Охрид

Сообраќајна несреќа помеѓу автобус „мерцедес“, со турски национални ознаки, управуван од М. А. (68) од Турција, и мотоцикл „сузуки“, без регистарски таблички, управуван од П. Т. (23) од битолското село Горно Оризари.

Вчера, во 19.40 часот, кај местото Прентов мост на магистралниот пат Охрид – Ресен, на крстосницата со локалниот пат за охридското село Куратица, се случила сообраќајна несреќа помеѓу автобус „мерцедес“, со турски национални ознаки, управуван од М. А. (68) од Турција, и мотоцикл „сузуки“, без регистарски таблички, управуван од П. Т. (23) од битолското село Горно Оризари.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close