fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Бектеши: Цената на дизелот ќе биде под 75 денари

За само една недела цената на дизелот е намалена за речиси 4,5 денари.

Цената на  дизелот ќе биде под 75 денари, соопшти  министерот за економија Крешник Бектеши.

Како што рече Бектеши за само една недела цената на дизелот е намалена за речиси 4,5 денари.

-За само една недела цената на дизелот е намалена за речиси 4,5 денари, а тој тренд ќе продолжи и оваа недела. Се враќаме на цената на горивата од февруари минатата година, што ќе има позитивно влијание врз намалување на инфлацијата, заклучи министерот.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close