fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Денови на жетва со ЗК Пелагонија под мотото „Жито за живот“

Среда (7-јули) во дворот на црквата „Пресвета Богородица“ во селото Новаци

„Жито за живот“ е мотото  под кое Земјоделскиот комбинат Пелагонија – АД Битола од утре ги започнува Деновите на жетва. Централната манифестација е најавена за 11 часот во дворот на црквата „Пресвета Богородица“ во селото Новаци. Нема достапен опис

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close