fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

До петок многу топло, за викендот дожд и грмежи

Температурите до петок ќе бидат во пораст и ќе достигнат до 39 степени

До петок времето ќе биде сончево и многу топло, а веќе од петок и за време на викендот се очекува локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Дневните температури до петок ќе бидат во пораст и ќе достигнат до 39 степени, а за време на викендот ќе има благ пад и на минималните и на максималните температури.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close