fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Дошол од Шведска и му ја демолирал куќата на старец од село Олевени

В.Б.(55) од Шведска и П.К.(40) од с.Олевени се сомничат дека на 02.06.2024 околу 23.20 часот му се заканувале на Ј.К.(80) во неговиот двор во село Олевени, ги скршиле влезните врати од дворот и куќата и фрлале тврди предмети кон неговата куќа.

На 03.06.2024 во 07.45 часот во с.Олевени, битолско, полициски службеници од Полициското одделение Велушина ги лишиле од слобода В.Б.(55) од Шведска и П.К.(40) од с.Олевени. Тие се сомничат дека на 02.06.2024 околу 23.20 часот му се заканувале на Ј.К.(80) во неговиот двор во село Олевени, ги скршиле влезните врати од дворот и куќата и фрлале тврди предмети кон неговата куќа. Лицата биле задржани во полициска станица и за настанот бил известен јавен обвинител. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close