fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Двајца битолчани фатени како палат оган во близина на борова шума

Кај место викано „Бимбил камен“, полициски службеници од СВР Битола ги лишија од слобода В.Ј.(51) од с.Дихово и К.И.(33) од Битола.

Полицијата лиши од слобода двајца битолчани кои биле затекнати како палат оган во близина на борова шума.

– На 24.08.2021 на регионалниот пат Битола-Ресен кај место викано „Бимбил камен“, полициски службеници од СВР Битола ги лишија од слобода В.Ј.(51) од с.Дихово и К.И.(33) од Битола. На местото, во близина на борова шума, тие запалиле оган, со што постапиле спротивно на член 288 од Кривичниот законик, соопштува МВР.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close