fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Денес попладне, во западните и крајните источни делови нестабилно со пороен дожд и грмежи

МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ! Денес попладне, особено во западните и крајните источни делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за појава на краткотрајно невреме со интензивен пороен дожд, засилен ветер и појава на град.

ВРЕМЕТО УТРЕ: Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен правец. Попладне, особено во западните и крајните источни делови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и услови за локална појава на невреме.
Во Скопје сончево со мала до умерена облачност поголема попладне и со услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб северен ветер.

 

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close