fbpx
Агро бизнисВестиТоп вести

(Фото)На пазарот во Кавадарци се продава спанаќ за „џабе“

Пазарот во Кавадарци

На градскиот пазар во Кавадарци на една тезга со земјоделски производи стојат купишта свеж спанаќ. Навидум ништо необично ниту чудно ако на тезгата стои парче картон на кој пишува дека спанаќот е џабе. Според коментарите на социјалните мрежи спанаќот се донира од постара жена која има за продажба и друг зеленчук.https://24info.mk/

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close