fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Хоџа: Подготвен сум да се откажам од МЗШВ, за да го добиеме Тетово!

Малку политика

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство и генерален секретар на Беса, Арјанит Хоџа во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека е спремен да се откаже од министерството само за да го добијат Тетово.

Хоџа не објасни што точно сака да порача со оваа изјава, но остави простор за евентуален „пазар“ со ДУИ за Тетово.

Дали ДУИ ќе прифати да добие дополнителство министерско место во замена за Тетово, и дали тоа место се спрема за Алтернатива, со цел да се зголеми актуелното владино мнозинство, засега не се знае.

Инаку, Хоџа претходно истакна дека немаат ништо против Алтернатива да биде дел од Владата.https://www.vecer.press/

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close