fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

ХС Стрежево апелира-рационално користење и употреба на водата

Да се внимава при полевање поголеми површини и непотребно трошење на водата за време на топлите денови.

Јавното претпријатие “Стрежево” – Битола апелира до граѓаните рационално и внимателно да ја користат водата во деновите со екстремно високи температури.
Врз основа на податоците на Управата за хидрометеоролошки работи од каде се најавуваат високите температури кои деновиве ќе достигнат и над 40°C, како и нашите податоци за зголемена потрошувачка на водата, апелираме до граѓаните за рационално користење и употреба на водата, односно да се внимава при полевање поголеми површини и непотребно трошење на водата за време на топлите денови.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close