fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Илиевски-Досега 1.800 земјоделци од Битолско аплицирале за субвенции

Потсетување до сите земјоделци, дека наскоро истекува рокот за поднесување барања за субвенции, заклучно со 31. мај.

Според информациите од раководителот на Подрачната единица на МЗШВ во Битола, Методија Илиевски, досега се поднесени околу 1.800 апликации за субвенции од очекувани 5.000.

Илиевски упатува потсетување до сите земјоделци, дека наскоро истекува Според информациите од раководителот на Подрачната единица, досега се поднесени околу 1800 апликации за субвенции од очекувани 5000. Упатуваме потсетување до сите земјоделци, дека наскоро истекува рокот за поднесување барања за субвенции, заклучно со 31. мај.

 

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close