fbpx
ВестиТоп вести

Јавен повик за пријавување штети во земјоделството

Општина Ресен објави јавен повик за пријавување штети на земјоделските насади предизвикани од ниските температури во периодот од 21 до 23 и на 27 април кои го зафатија регионот.

resen-jabolki

– Општина Ресен ги повикува граѓаните кои сметаат дека ниските температури што ја зафатија општината во периодот од 21-ви до 23-ти и на 27 април и им нанесоа материјална штета на земјоделските насади да пријават во просториите на Општината, соопшти општинската прес-служба.

Граѓаните пријавата може да добијат во општина Ресен или на веб страницата www.resen.gov.mk. Со пријавата потребно е да се достави и копија од имотен лист или од договор за закуп, доколку имотниот лист не е на име на барателот, како и копии од лична карта и од трансакциска сметка.

Штетите може да се пријавуваат секој работен ден од 10 до 15 часот до 25 мај.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close