fbpx
Вести

ЌЕ ВИВНАТ ЦЕНИТЕ НА ЦИГАРИТЕ: Од јули поскапување

На 1. јули 2015 година, според календарот за зголемување на акцизите, цигарите треба да поскапат за околу 3 денари по кутија.

mlada-plovdivchanka-hvanata-s-200-kutii-cigari-bez-akciz-166555

Цената на цигарите ќе се зголемува и наредните седум години. До 2016. година, ќе поскапуваат по 3 денари годишно, а секоја наредна година по околу 4 денари за кутија.

Значи ако кутија цигари сега чини 60 денари, од 2015 ќе се продава за 63 денари.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close