вестиТоп вести

Компанијата Синпекс за прв пат во државата испорача електрична голф-кола

 

Битолската компанија Синпекс за прв пат во земјава  испорача електрична голф-кола E-Z-GO EXPRESS L6 ELiTE, производ на добропознатиот производител на возила од овој тип Е-Z-GO од САД.

Овој голф-мобил е придвижуван од електричен мотор со моќ од 9,8kW и SAMSUNG батерија од 56V, може да понесе 6 патници, а максималната брзина му е 28km/h.

Возилото е веќе испорачано кај клиент во Македонија. Од компанијата СИНПЕКС од Битола на сопственикот му посакуваат долгогодишна експлоатација без никакви проблеми.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close