fbpx
Вести

Љупчо Николовски на прес конференција за завршувањето на јавниот повик за финансиска поддршка од неповратни 10.000 евра за млади земјоделци.

Денеска во 11 часот во с.горно Оризаре, велешко, министерот за земјоделство,шумарство и водостопанство Љупчо Николовски заедно со директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој Николче Бабовски, ќе одржат прес конференција во врска со завршувањето на јавниот повик за финансиска поддршка од неповратни 10.000 евра за млади земјоделци.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close