fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Макпетрол: Нема рестрикции и прекин во снабдувањето со гориво

Макпетрол ги известува потрошувачите дека нема рестрикции и прекин во снабдувањето на гориво на бензинските пумпи на оваа компанија и покрај фактот дека во овој момент Макпетрол работи со загуба.

Макпетрол ги известува потрошувачите дека нема рестрикции и прекин во снабдувањето на гориво на бензинските пумпи на оваа компанија и покрај фактот дека во овој момент Макпетрол работи со загуба.

Компанијата апелира до потрошувачите да не прават залихи од гориво поради безбедносни причини за да не ја загрозат опшштата безбедност на граѓаните .

Во текот на денот на бензинските пумпи на Макпетрол има редици колони автомобили кои сакаат да наточат гориво поради информации за зголемување на цената на горивото.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close