fbpx
ВестиТоп вестиФотогалерија

Убавините на есента

„Есента е втората пролет каде секој лист е цвет.“ – Албер Ками

Малкумина ја сакаат есента бидејќи таа го означува крајот на летото, времето заладува, постојано е врнежливо и денот многу се скратува. Но, есента има своја незаменлива убавина. Не случајно и Албер Ками напишал дека секој лист е цвет

Доколку не можете да одите на планина и да уживате во есента, цвеќара Пресил есента може да вија отслика со нивните прекрасни цветни аранжмани.

 

Слични написи

Back to top button
Close