fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Министерот Николовски на Конференција на ФАО во Рим

Во рамки на посетата министерот Николовски ќе оствари средба со генералниот директор на ФАО, како и билатерална средба со министерот за земјоделство на Азербејџан, соопшти МЗШВ.

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска и утре во Рим ќе учествува на 43-та Конференција на ФАО, на која ќе се гласа за избор на Генерален директор на ФАО.

Во рамки на посетата министерот Николовски ќе оствари средба со генералниот директор на ФАО, како и билатерална средба со министерот за земјоделство на Азербејџан, соопшти МЗШВ.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close