fbpx
Вести

Министерот Николовски на средба со претставници од земјоделското здружение „Клас“ од Прилеп

Денеска, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски оствари средба со земјоделското здружение „Клас“ од Прилеп.

Заедно разговараа за петгодишната Национална програма за земјоделство и рурален развој, но и за актуелните состојби во земјоделството.

-Градењето партнерски однос со сите чинители во земјоделскиот сектор е најдобриот начин за создавање на едно развиено, организирано и конкурентно земјоделско производство. Отворениот дијалог ќе го продолжиме и во следниот период, со цел идните аграрни политики да ги креираме според потребите на сите инволвирани во земјоделскиот сектор, потенцира министерот Николовски.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close