fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Mрежи во Дојранското Езеро за време на забрана за риболов

Мрежите ќе бидат предадени на инспектор од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство

Полициски службеници од полициската станица за граничен премин Стар Дојран и од Стар Дојран, при контрола, во водите на Дојранското Езеро, во реонот на село Николиќ-Стар Дојран, пронашле девет рибарски мрежи за време на забрана за риболов.

Мрежите ќе бидат предадени на инспектор од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close