fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Ковачевски и Николовски на увид на санацијата на системот за наводнување „Макарија“ кај Росоман

Премиерот Димитар Ковачевски денеска ќе изврши увид на санацијата на системот за наводнување „Макарија“ кај Росоман. При увидот ќе го придружува и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски.

Премиерот Димитар Ковачевски денеска ќе изврши увид на санацијата на системот за наводнување „Макарија“ кај Росоман.

При увидот ќе го придружува и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close