fbpx
ВестиМакедонијаТоп вести

До денес откупени 2,8 милиони килограми тутун, по просечна цена од 167 денари

Продолжува откупот на тутунот. МЗШВ и денеска со податоци

До денес откупени се 2,8 милиони килограми тутун, по просечна цена од 167 денари. МЗШВ информира и денеска со какво темпо продолжува откупот на тутунот. До вчера беа откупени 2,3 милиони килограми тутун.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close