fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Наместа и пообилни врнежи-До среда времето ќе биде облачно и влажно

Пораст на температурата и повремени сончеви периоди се очекуваат од среда.

Денеска не очекува облачно и студено со повремени врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат пообилни, особено во западните делови (над 20 l/m2), прогнозира УХМР. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурите ќе го достигнат 15-тиот степен.

Во Скопје ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од дожд.

Можно е да е слика од нацрт и текст

Пораст на температурата и повремени сончеви периоди се очекуваат од среда.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close